Archív novinek za rok 2009

(Další archívy novinek: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 )

25.10.2009 Klubová výstava v Českých Budějovicích

Navštívili jsme další klubovou výstavu bez zadávání titulu Klubový vítěz. Posuzovala paní Dana Kupková. Přiznám se, že do Českých Budějovic jezdím celkem nerada. Je to daleko, musíme brzo vstávat atd., ale klubovka je klubovka.
Na cestu jsme se vydaly společně s Ivou a mojí sousedkou (která šla na čumendu) a se slečnou NAVI (navigace). Měla jsem sebou Ramadu, Quo Vadise a Wasabi. No prostě převládalo ženské osazení. V kruhu kde byl Quo Vadis King of Ivar a Neo von Alpinström, dostal zaslouženě Výborný 1 a CAC náš Quo Vadis.

Pro naší Wasabi to byla první velká zkušenost. Byla v třídě mladých, v kruhu s krásnou Dolce Vita du Domaine de Chanteloup. Wasabi se hned nechtělo předvádět, ale potom se rozeběhla a postoj měla krásný. Posudek Wasabi: 9,5 měsíční fena, správné výšky a formátu, dobře stavěná, pěkná hlava, plnochrupá, nůžkový skus, pěkná linie, korektní úhlení i postoj, krásné tlapky, naprosto korektní délka ocasu (to teda paní rozhodčí zajásala), výborná povaha i předvedení. Dostala Výborná 2.

Ramada King of Ivar byla v kruhu s dalšími dvěma fenkami. Posudek Ramady: 2 letá fena, korektní výšky a formátu, výborně stavěná, krásný hrudník, plnochrupá, nůžkový skus, korektní postoj, pěkný pohyb, výborná povaha i předvedení. Dostala Výborná 1 a CAC.

Dojmy a cesta domů:
Na to, že to byla pro nás i naše pejsky únavná cesta, tak předvedení zvládli dobře. Paní rozhodčí mi při posuzování řekla, že mám opravdu krásné psy a že jsou perfektně připravení. Tyto slova chvály mne opravdu potěšily (koho by ne že?). Naši miláčci se pěkně uvelebili v autíčku a spali, ale my jsme museli dojet domů. Po cestě domů jsme si vybíraly, na které benzínce si dáme kafíčko, kde si dáme třeba gulášovku, a aby jsme se nenudily, tak si kontrolujeme kolik kilometrů máme ještě před sebou. Cesta krásně ubíhala, nasmály jsme se, bříška jsme měli plné.

A teď pro ty , kdo říká že by se mi to nemohlo nikdy stát. Tak to se mi nikdy opravdu nestalo, až málem při cestě domů. My jsme se statečně na benzínkách nakrmily, napojily, ale proč nakrmit autíčko že? A jak naschvál zrovna úsek dlouhý a benzínka žádná. Dopadlo to dobře, nemusely jsme nikde po tmě na dálnici stopovat někoho kdo nás zaveze pro benzín a poslouchat ty řeči „no jo ženská za volantem“. Tak jsme se tomu zasmály a potom ať mi někdo říká, že mi se to nemůže nikdy stát.

Pro letošní rok jsme ukončili výstavní kariéru a budeme se připravovat na další rok. Teď už se těším.

11.10.2009 Světová výstava psů v Bratislavě

Dlouho očekávaná světová výstava v Bratislavě se konala pro nás 9.10. 2009. Na výstavu jsme se opravdu těšili. Posuzovala paní Belgičanka Rita Reyniersová.
Myslela jsem si, že zahraniční rozhodčí na SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ budou posuzovat nezávisle a pečlivě, ale opak je pravdou. Můj názor je, že rozhodčí urazila svým posuzováním spoustu chovatelů. A když tak přemýšlím, tak urazila i jiné rozhodčí. Psi nebo fenky, kteří byli hodnoceni od spoustu jiných rozhodčích a dostali několik V, CAC, CACIB, BOB, tak asi podle paní Rity Reyniersové byli hodnoceni špatně, protože ona je ohodnotila na VD a D. Tak kdo teda měl pravdu ? 11 různých uznávaných rozhodčích, nebo paní Rita Reyniersová? Dál se už k posuzování nechci vyjadřovat.
Organizátoři výstavu zvládli perfektně a hodně vystavovatelů našich chrtíků mělo své miláčky krásně připravené na tak velkou výstavu.
Výsledky naší smečky: Quo Vadis = Výborný, Phill = Velmi dobrý, Ramada = Velmi dobrá


9.8.2009 Krajská výstava v Ostravě

Musím říct, že krajských výstav se rádi zúčastňujeme. Za málo peněz, hodně muziky. Krajské výstavy bývají dobře zorganizované. Vzali jsme sebou naše holky, Ramadu a Wasabi (Sabinku).
Pro Sabinku to byla první zkušenost a musím říci, že se jí to nádherně povedlo. Doma je Sabinka čertík a na výstavě se při posuzování chovala jako dáma. Obě naše holky se paní rozhodčí líbily. Jenom je škoda, že v Ostravě chrtíků bylo málo.
Výsledky: Ramada Výborná 1, Krajský vítěz, Wasabi Velmi nadějná


28.6.2009 Mezinárodní výstava v Krakowě, Polsko

Tentokrát jsme vzali jenom Philla a Ramadu. Počasí se nám moc nevydařilo. Kruh pro chrtíky byl umístěn venku, pršelo a k tomu nebyla posekaná ani tráva, což se našim chrtíkům vůbec nelíbilo. Rozhodčím byl Istvan Rasy, Ramada získala Výborná 2, Phill Výborný 2.


14.6.2009 Klubová výstava v Otradicích u Náměšti nad Oslavou

V Otradicích u Náměšti nad Oslavou se konala naše klubová výstava italáčků. Přihlášeno bylo rekordních 31 chrtíků. Počasí nám přálo a tak myslím, že jsme si nedělní den užili krásně. Posuzovala paní rozhodčí Ing. Hana Petrusová. Posuzování bylo velice přísné. Nejvíce mi se líbilo, že své rozhodnutí v pořadí komentovala - to se vidí opravdu velice málo. Na klubovku jsme vzali Philla, Kvínka a Ramadu.


Umístili jsme se překrásně:
Ramada - Výborná 2, res. CAC
Quo Vadis ( Kvínek) Výborný 1, CAC
Phill - Výborný 1, CAC, Klubový vítěz

Konečně i Phill splnil svou podmínku se svými 227 body pro získáni udělení titulu Klubový šampión. Krásný den, sluníčkové počasí ( spálené od sluníčka ramena) a hlavně překrásné výsledky našich miláčků.

5.6.2009 Námluvy

Přijela na námluvy našeho Kvínka fenka Dunka del Maestro Soalpellino (Nany). Kvínkovi se líbila a myslím, že i Kvínek se líbil Nany. Pokud příroda dovolí, budeme se těšit, že se Nany narodí krásné štěňátka.10.5.2009 Mezinárodní výstava psů v Bratislavě

V sobotu a v neděli se konala Mezinárodní výstava psů v Bratislavě na výstavišti Incheba. Jelikož v sobotu jsme byli na výstavě v Hlučíně a tak jsme vystavovali v Bratislavě jenom v neděli. Tentokrát jel jenom Kvínek a Ramada. Posuzovala paní Galina Todorova. Po příjezdu a přebrání katalogu mne velmi potěšilo, že na titulní straně katalogu jsou vyfocení chrtíci. Bylo přihlášeno 17 chrtíků.

S našim Kvínkem (Quo Vadis) se vystavovali další dva chrtíci. Paní rozhodčí se rozhodla udělit Kvínkovi Výborný 2 a Reservní CAC. Při zapisování posudků nám říkala, že jsou krásní všichni tři, ale líbil se jí více Gabriel Feritte Bugsy. Majitelka měla strašnou radost, že se jim to konečně povedlo a že ani nedoufala, že nás někdy porazí. Pro mne tyto slova znamenaly poctu.
Ramadce se už viditelně vystavovat nechtělo. Chrtíci šli na posuzování až poslední a tak byla i unavená. Posudek zněl: Standartní fena, kvadratická, dlouhá šíje, paralerní nohy, dobrý pohyb. Dostala V2 a Reservní CAC. Tak Kvínek i Ramadka dostali stejné ocenění. Ještě jsme šli nakoupit nějaké dobrůtky pro ty naše miláčky a jeli jsme domů. Sobota i neděla strávená na výstavách byla pro nás náročná, ale zvládli jsme to a už se těšíme na další.

9.5.2009 Krajská výstava v Hlučíně

V sobotu se konala krajská výstava na Sportovně rekreačním areálu v Hlučíně (štěrkovna). Jelikož to máme kousek, tak jsme se museli zúčastnit. Ráno než jsme vyjeli, tak pršelo, ale po příjezdu vysvitlo sluníčko. Výstava se konala venku a tak jsme měli radost. Kruhy jsme měli dost velké a vystavovali jsme na asfaltu, což pro naše mazlíky bylo výborné. Vzali jsme sebou Ramadu, Philldu a Kvínka. Posuzoval pan Otakar Vondrouš.

První šel náš Kvínek. Pan rozhodčí kontroloval vše a Kvínek se opravdu pěkně předvedl. Jeho posudek zněl: Pes dobrého rámce, pěkná hlava, pěkná horní linie, pěkný hrudník, korektní postoj,výborný pohyb a dostal výborný 1.Po Kvínkovi nastupoval Phill. Phillda je už zkušený a ve třídě vítězů získal posudek: Typický pes správného rámce, výborná hlava a horní linie, výborný pohyb. Dostal výborný 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.
A naše skvělá hvězda Ramada si vystavování také užívala. Posudek zněl: Fena správného rámce, pěkná hlava, pěkný hrudník, korektní postoj, výborný pohyb. Získala výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Navíc si vyzkoušela soutěž v páru. Vystavovala se s Raviškem, svým otcem a myslím že se jim to povedlo.Výstava byla myslím perfektně zorganizována (což kolikrát není ani na Mezinárodních výstavách). Jenom mne trošku překvapuje výběr zapisovatelů a vedoucích kruhů k rozhodčímu. Mladý muž, který zapisoval, psal s takovými chybami, že prvňáček z první třídy základní školy by takové chyby nenapsal. Čárky a háčky mu nic neříkaly. Jinak se nám opravdu výstava líbila, organizace skvělá, počasí nádherné a tak se těšíme a půjdeme příště strašně rádi.

25.4.2009 Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Tentokrát jsme vzali Kvínka, Philla a Ramadu. Ramadu čekal velký den. Konala se bonitace. Cesta byla sice dlouhá, ale počasí které bylo nádherné nás potěšilo. Výstava se konala na výstavišti. Mile nás překvapilo, že výstavní kruhy byly velké a koberce byly přes celý kruh (alespoň jsme neklouzali). Posuzoval Rakouský rozhodčí pan Robert Blümel. Myslím, že posuzoval korektně a přísně. Přistupoval k chrtíkům opravdu pěkně a jemně. Našemu Kvínkovi se vystavování vůbec nepovedlo. Před třemi týdny si dost hodně zlomil drápek na zadní tlapičce a pokulhával a v běhu byl celý rozhozený. Myslela jsem, že už to bude v pořádku, ale bohužel ne. Panu rozhodčímu nic neuniklo. Smůla.Zato Phill se předváděl krásně a získal V1,CAC a Res. CACIB. A tímto splnil podmínky pro udělení Českého šampióna. Tak už máme Slovenského šampiona a teď přibude i Český šampion.

Ramada ve svých 16 měsících získala v mezitřídě V1, CAC, CACIB. Předváděla se krásně. Měla jsem opravdu strašně velkou radost, protože v kruhu byly další tři fenky. Ramada je nádherná vzhledově, ale i v pohybu, tak i v postoji. Po skončení posuzování jí čekala Bonitace. Věřím, že už byla naše Ramadka unavená, ale svůj velký den zvládla na jedničku. Ukázala všechny zuby bez protestu, ve výstavním postoji se nechala změřit a ani neprotestovala a běžela překrásně (viditelně měla z toho radost a svou vztyčenou hlavičkou dávala najevo "tak se na mne podívejte"). Výsledný bonitační kód je 020100.

Cesta domů byla sice zdlouhavá, ale pocit úspěchu nám ji značně ulehčil.

4.4.2009 Výstava Ostrava

V sobotu 4.4. 2009 proběhla Národní výstava psů v Ostravě. Nemohli jsme chybět, vždyť to máme kousek. Výstava se konala na výstavišti Černá louka. Náš kruh byl dost velký, ale podlaha byla strašně kluzká. Což pro naše miláčky to vůbec není příjemné. Tentokrát jsme vystavovali Quo Vadise (Kvínka) a Ramadu. Posuzoval rozhodčí z Polska pan Szutkiewicz Andrej.

Kvínek neměl asi svůj den. Ve své třídě byl sám a jeho posudek zněl správný typ, správná horní a dolní linie, dobře postavené a úhlené končetiny, správná povaha. Podle mne posudek dobrý, ale dostal VD.Za to naše Ramada se panu rozhodčímu moc líbila. Opravdu si to Ramada úžívala. Posudek zněl elegantní, správně formován typ výrazu hlavy, správná horní i dolní linie, hluboký hrudník, správný pohyb, správné úhlení končetin, správná povaha. Byla ohodnocena: V1, CAC, Národní vítěz a Vítěz plemene BOB.

Máme strašně velkou radost, protože naše Ramada bude mít teprve 16 měsíců a dostala tak nádherné ocenění.Na závěr jsme nakoupili nějaké pamlsky pro všechny naše miláčky a jeli jsme unavení za celý den, ale s úsměvem domů.

(na aktuální Novinky se vrátíte zpět kliknutím zde...)