Archív novinek za rok 2010

(Další archívy novinek: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 )

9.12.2010 Podívejte se, jak se naše štěňátka mají v nových domovechBaniti už odjel také se svými páníčky do BratilslavyPosílají mi krásné mejly, jak se teda mají a jelikož jsme se nádherně smáli, že úryvky z mejlíků vám teď překopíruji.

První noc proběhla skvěle. Baninkúv pelíšek jsem strčila do mojí postele, ale stále sebou v něm házel, tak jsem pelech vyhodila Baniho přitiskla na prsa přehodila peřinu a zavelila: „ A bude se spat!“. A tak jsme spali až do rána do 7,00.
V neděli ráno jsme spolu vypili kafe, teda já jsem pila kafe a Bani si hrál ve „vaku“, pak mi asistoval při mytí vlasú – velice to bylo zajímavé :-) pak zase chvíli spal ve vaku pak baštil s Arnym – Arnymu nejnověji zachutnaly štěněcí granule (což se dalo čekat), pak sme se oblíkli (OBA) a šli jsme na mejdan.
Tak už sedíme s Banim v práci, dívá se jak píši na počítači, za chvíli bude chtít taky, už mi okusuje mezerník :-) Včera jsem byla koupit tu , ohrádku....ohrádku neměli, nabízeli mi výběhy pro morčata které se mi nelíbily a tak jsem nakonec vybrala kufřík na převoz s tím, že se využije i když bude větší třeba na výstavu, nebo když pojedu s ním v autě sama.
No, to jsem si myslela jen já, že to byl dobrý nápad! Asi 2 minuty byl Bani v klidu, než zjistil, že se odtud nemúže dostat. Chtěla jsem ho uplatit s večeří, kterou jsem mu dala dovnitř do misky. Misku a večeři rozšlapal, řval jako pes Baskervilský a když zjistil, že to nezabírá a panička vaří dál, řev přepnul na usedavé vytí. To už i Arny stál u kufru a vyčítavě se na mne díval, manžel opustil počítač a přišel se podívat jesti mu na tu večeři nepřipravuji Baniho. Tak mne opět zlomil, uvázala jsem osvědčený vak indiánské babičky a v klidu dovařila večeři.
Nejspokojenější je na klíně – teď bojuje s mojím páskem od saka. S manželem jsme se smáli, že už dokážeme bezpečně rozeznat, kdy se Bani vzteká, kdy něco chce a kdy opravdu potřebuje pomoc :-)

Přejeme našim štěňátkům a novým páničkům krásný a zdravý život. Bibi, Belanie, Baniti - mějte se krásně, sem tam pozlobte trošku nové páničky, hlavně buďte zdraví a sem tam o sobě dejte vědět a já to pošeptám vaší mamince Wasabi

30.11.2010 Naše štěnda už pomalinku odcházejí do světa

První od nás odcházela do svého nového domova Belanie. Bude kousek od nás v Ostravě a tak doufáme , že jí častěji i uvidíme. Zprávy po první noci jsme dostali, že malá spinkala krásně, ale jinak je to miláček převlečený za čertíka.Už jsme dostali i fotky z nového domova. Jde vidět, že Belanie si to krásně užívá. Přejeme jí hodně štěstíčka, hodné páničky a hlavně hodně zdraví.Pro Bibianku si přijeli noví páničci ze Žiliny. Zprávy, které jsme dostali, byly takové, že malá Bibi vůbec neplakala, tulila se ke každému a je malý čertík. Tak jsem ráda, že nemáme uplakané štěnda a všichni společně si to užívají.Pro jediného našeho kluka si přijede pánička z Bratislavy. Baira zůstává v našem chovu a Blackie hledá své nové páničky. Blackie má předpoklady pro výstavy a další chov. Začíná se podobat naší krásné Wasabi.20.11.2010 Tak jsme se vydali na letošní poslední výstavu.

Jeli jsme na MVP do Nitry a jela s námi jenom naše Ramadka. Wasabi má štěňátka doma a tak s námi nemohla. Posuzoval pan Uroševič. Běh měla Ramadka krásný, ale stát se jí moc nechtělo. Prostě si asi říkala nuda. Získala CAC.
Co si nemůžu odpustit napsat je to, že posudek máme na jeden řádek a je z 9 slov. Pan rozhodčí nasadil při posuzování takový sprint, že jsme snad všichni nestíhali. Že by pana rozhodčího italáčci nezajímali? Pro mne jako chovatele je takové posuzování skoro jako urážka. Ale co nás potěšilo z celé výstavy je, že se přijeli za námi a za svou maminou Ramadkou podívat náš A vrh.Z Adenka Next-level vyrostl nádherný kluk a jde vidět, že se svou páničkou si užívají vzájemné lásky.Attico Next-level nás také krásně přivítal (asi nejvíce). Byl s námi doma nejdéle a tak přivítání bylo nádherné. Vyrostl z něho krásný kluk, kterého v brzké době uvidíme na výstavách.Můžu říct, že mé oči nezůstaly suché. Mám strašnou radost, že pro naše štěnda jsme vybrali hodné páničky a štěňátka se mají krásně. Vybrání hodných páničků pro naše odchovy je pro nás důležitější než jakékoliv výstavní úspěchy. No a závěr celého dne ? Ten byl doma. Čekalo a koukalo na nás pět chlupatých kuliček po naší Wasabi. Podívejte se na ně, je to přece nádhera.A veliké díky mojí mamince, která nám pomáhá hlídat nejenom, když jsme na výstavách. Mami díky moc.

16.11.2010 Poprvé na zahradě..

Představte si, že 15.listopadu svítilo sluníčko a nás štěnda pánička vzala sebou ven. Paráda. No ze začátku se nám z pelíšku moc nechtělo, ale zvědavost nás překonala. Tam bylo spoustu věcí...........tráva, hlína a hlavně jsme mohli běhat po zahradě a ani nám nebylo zima. Raději jsme se potom drželi u páničky a pániček nás hezky fotil, aby jste viděli jak rosteme a jak jsme krásní.
Ještě máme dvě sestřičky, které hledají své páničky. Tak kdyby jste měli někdo zájem a o naše setřičky, tak jedna je černá a jedna úplně tmavě šedá. Jsou to čupr holky a prát se teda s námi umí také.8.11.2010 Tak se na nás koukněte, jak rosteme. Už máme 4 týdny.

a řádit umíme taky :-) Máme mezi sebou jednoho kluka a ten nás přepere............chííííííííí.1.11.2010 Představujeme vám naše štěňátka už i se jmény.

Volné máme už jenom 3 fenky. Dvě černé a jedna šedá. Pokud máte zájem o štěňátko, klidně napište a nezávazná prohlídka je vítána.30.10.2010 Přišly nám fotky od našich štěňátek Adenka a Attika.

Vypadá, že se jim daří dobře. Každý z nich si našel pohodlný pelíšek. A můžu říct, že rostou opravdu v krásné pejsky.13.10.2010 Narodila se nám štěňátka

Máme 4 holky a 1 kluka. To je krása. Štěňátka i Sabinka jsou v naprostém pořádku a porod proběhl hladce. Štěňátka se narodily 9.10. 2010.27.9.2010 Attík našel svůj nový domov

u mladého páru v Bratislavě. Přejeme mu hodně zdravíčka, hodné páničky a krásný dlouhý život..13.9.2010 Máme radostnou zprávu

Budeme mít štěňátka. Wasabi King of Ivar a Choc-issimo Piccolo zo Zámockého parku.

26.8.2010 Jmenuji se Attico Next Level

a hledám své nové páničky. Moji sourozenci už je mají. Jsem černý jak uhel, umím už chodit na vodítku a dokonce i venčení už mi jde. Přál bych si hodné páničky, kteří se budou o mne dobře starat a budou mne mít moc rádi. Já jich za to budu mít rád taky, budu je zahrnovat neúnavnou láskou a někdy i sem tam jich pozlobím. Najdu je?


1.8.2010 Speciální & klubová výstava Slatiňany

Ve dnech 31.7.2010 a 1.8.2010 se v krásném zámeckém parku ve Slatiňanech konala speciální a klubová výstava. Na tuto výstavu jsem se opravdu těšila. První jsem chtěla něco od srdíčka napsat o posuzování na výstavě v sobotu. Ale rozhodla jsem se, že nenapíšu. Nestálo to za nic a obrázek o sobotním posuzování si kdo bude chtít udělá sám. Tato fenka porazila naší Wasabi i Ramadu


Ramada získala VD a Wasabi výbornou.


No jsem zvědavá, kdy mne ty výstavy přestanou bavit. Chudáci začínající vystavovatelé.

Nedělní klubová výstava se mi líbila. Wasabi dostala CAC v konkurenci 3 fenek. Wasabi dospěla v nádhernou fenku. Ramada dostala V4 (moc se jí už nechtělo). Ramadka je někdy pohodlná a jak si usmyslí, že se jí nechce, tak udělá svůj unuděný výraz a je to. Nejkrásnější výraz má se svým štěňátkem Attíčkem. Dovedou si tak nádherně hrát. No a Attíček s námi ve Slatiňanech nebyl a tak se nudila.
Jinak jsme si užili krásný víkend ve Slatiňanech. Sluníčko svítilo, krásný zámecký park, spousta chrtíků a jiných chrtů a spousta známých.

18.7.2010 Přišly nám fotky Abelinky

Jde vidět, že u svých páníčků, kde má svou psí kamarádku Nany je spokojená. Z Abelinky roste nádherná fenka.


26.6.2010 Ještě máme jedno štěně

Náš Attíček se nám vrátil domů. Museli jsme rezervaci ze zdravotních důvodů nových majitelů zrušit a tak Attíček hledá nové páničky. Najdou se?


19.6.2010 Štěňátka šly do světa... !!!

Všechna naše štěňátka už mají nový domov. Abelinka bude kousek od nás v Ostravě a má u sebe psí kamarádku, Adenek má novou rodinu na Slovensku a Attico jel do nové rodiny kousek od Hradce Králové. Všem našim štěňátkům přejeme zdraví a dlouhý a krásný život a hodné páničky.

14.6.2010 Už jsme velcí, heč :-)

A za pár dnů už půjdem do světa...
12.6.2010 Klubová výstava v Náměští nad Oslavou

Byla jsem s naší Wasabi (Sabčou) a jela semnou i Iva 1. Získali jsme V1, CAC. Sabča se opravdu krásně předváděla. Tak úspěch. Výstava se konala v krásném prostředí zámeckého parku a počasí nám opravdu přálo. Užívali jsme si to a myslím že i italáčci si to úžívali. Je to nádhera vidět tolik chrtíků.


7.6.2010 Máme 6 týdnů !!!

A prozkoumáváme terén...


26.5.2010 Hurááááá, máme 5 týdnů !!!

A jsme krasavci :-)


19.5.2010 Jmenuji se Aden

A narodil jsem se pro hodné páničky, které hledám. Mí sourozenci už je našli. Najdu je i já?


15. a 16.5.2010 Mezinárodní výstava Bratiskava (SK)

Trošku se zpožděním píšu o výletě do Bratislavy. Tentokrát jsem vzala jenom Wasabi. Ostatní naše smečka zůstala doma v péči mojí maminky. Jela semnou i Iva Vaňková a její dcera Terezka. Udělali jsme si dámskou jízdu. Wasabi (Sabi) získala v sobotu res. CAC, res. CACIB a v neděli CAC, res. CACIB. Tak si myslím, že to byl krásný úspěch. Sabi se opravdu krásně předváděla. Vyrostla z ní opravdu nádherná fena.

Co mne trošku více mrzí je to, že po oba dny byla změna rozhodčího. Začíná se to stávat pravidlem a to mne mrzí. Jinak už jsme si zvykly na takové maličkosti jako, že si projíždíme trošku více Bratislavu, protože navigaci máme v kufru auta a šňůru od navigace v jiném autě, které zůstalo doma. Tak jsme se s Ivou opravdu zasmály a zavzpomínaly, jak jsme před 2 lety bloudily po Bratislavě. A tak jsme si dámský výlet s Ivou a s Terezkou a Sabčou nádherně užili.

Ubytování skvělé (můžou tam pejsci, dokonce si můžou i v restauraci ležet na kožené sedačce), je tam uzavřený dvorek na venčení, příjemná obsluha a další hosté s pejsky, kteří vydrží si o nich povídat pěkně dlouho. Tak domů jsme odjížděli s úsměvem, ale počasí nás teda zaskočilo a úsměv nás přešel při příjezdu domů. Začínaly tady povodně. Stihly jsme to včas a naštěstí je to už za námi a máme vše v pořádku. Přehrada to u nás vydržela.

19.5.2010 Dneska máme 4 týdny :-)

Podívejte se jak si už umíme hrát a jsme zvědaví.


14.5.2010 Máme nový design stránek, heč :-)

Modernější, hezčí, lepší, prostě žůžo...

5.5.2010 A šťeňátka rostou a rostou :-)

Podívejte se jak už jsou baculatá naše 14 denní štěňátka. Ramadka se o ně vzorně stará. Pro případné zájemce né moc povzbudivá zpráva, volné je jediné štěně kluka (ta šedá kulička), ostatní jsou už rezervováni.


23.4.2010 MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!!!!!!!

Ve středu 21.4. 2010 večer se nám narodila štěňátka. Krásná štěňátka se narodila ze spojení Ramady King of Ivar a Quo Vadis King of Ivar.
Máme 2 kluky a holku. Jeden kluk je barvy černé a druhý kluk má barvu modrou. Holka je barvy černé. Všichni jsou v pořádku, mají se k světu, Ramadka je skvělá mamina a mlíčka má taky dost. Více info v kategorii Štěnata

10.4.2010 Národní výstava Ostrava

V sobotu jsme byli na výstavě v Ostravě na Černé louce. Máme to kousek a tak nemůžeme účast vynechat. Vzala jsem sebou Quo Vadise a Wasabi. Naše Ramadka odpočívala doma, protože čeká štěňátka.:-) Posuzoval pan František Bouček a přihlášeno bylo celkem jenom 5 chrtíků. Z toho 3 pejsci a 2 fenky. Překvapilo mne to, protože tak malou účast jsem nečekala.

Quo Vadis získal Výborný 1, CAC, Národní vítěz
Wasabi získala Výborná 1, CACOcenění krásné, ale z výstavy jsem odjížděla se zvláštními dojmy. Málo chrtíků, posuzování rozhodčího rychlé (posudek na jeden a půl řádku). No, myslím, že chovatelé si zaslouží za nemalé poplatky, které platí, kvalitnější, něco říkající posouzení a posudek k tomu. Ale nás to neodradilo, už se těšíme na další výstavu a rozhodně si budeme vybírat, kdo zrovna píská.

7.4.2010 Bude nás víc

Máme radostnou zprávu. Koncem dubna čekáme štěňátka. Matka: Ramada King of Ivar a otec: Quo Vadis King of Ivar

28.3.2010 Mezinárodní výstava Katowice

Do Katowic jsem se jela jak se říká jenom na čumendu podívat loni s Ivou Vaňkovou, která vystavovala. A letos jsem se rozhodla, že pojedu také už vystavovat. Měla jsem sebou Quo Vadise (Kvínka) a Wasabi King of Ivar (Sabi). Quo Vadis získal Výborný 2, Wasabi získala Výborná 1, Vítěz mladých, Nejlepší junior v rase a vítěz rasy BOB, BOG 4. Tak to pro nás znamenalo, že jsme se zúčastnili ve dvou odpoledních soutěžích.

První - všichni vítězové třídy mladých, kde jsme se umístili v první desítce
Druhá - všichni vítězové BOB podle FCI skupin, kde jsme získali BOG 4

Sabi ve svých 14 měsících je pořád naše třeštidlo. Než se rozeběhla, tak se koukla na mne a na rozhodčího (něco jako tak se koukej jak to umím a ty paničko mi to nepokaz). Prostě si to užívala a já s ní.Organizátoři Katowickou výstavu zvládli na jedničku. Velké kruhy, skvělé označené, odpolední závěrečná přehlídka opravdu krásná. Co mne velice mile překvapilo, tak to byla závěrečná soutěž všech vítězů mladých. Na všech našich a slovenských výstavách jdou do závěrečné najednou všechny rasy vítězů mladých, kde se všichni mačkají a rozhodčí kolikrát ani nemá šanci si některého pejska prohlídnout. V Katovicích se šlo do závěrečné mladých podle FCI, kde se vybrali do užšího výběru pejsci z každé FCI (každý pejsek se proběhnul zvlášť) a nakonec z užšího výběru byly určené čtyři pořadí. Naše Sabi se dostala do užšího výběru. A nakonec v závěrečné všech vítězů BOB získala Sabi BOG 4. Byl to pro nás opravdu velký úspěch, kde 14-ti měsíční Wasabi King of Ivar získala tak krásné ocenění.

15.2.2010 Quo Vadis byl přidělen titul ČESKÝ ŠAMPION6-7.2.2010 Mezinárodní výstava Brno

Letošní výstavní sezónu jsme začali dvoudenní výstavou v Brně. Měli jsme sebou Quo (Kvínka), Ramadu a naší nejmladší Wasabi (Sabinka). Bylo vidět na našich miláčcích, že už dlouho na výstavě nebyli a jsou leniví. Není se čemu divit, je po svátcích, venku je zima a to se běhat nechce. Nejlépe je přece v teplíčku a na gauči. Třeba takto:


Sobotní posuzování připadlo na p. Boučka. Kvínkovi se v sobotu moc nechtělo stát a tak pan rozhodčí mu zadal V1 a Res. CAC.


Naší nejmladší 13 měsíční Sabince se to povedlo. Dostala od pana rozhodčího V1 a CAJC. Ramadce by se vystavování v sobotu povedlo, ale prostě se jí nechtělo. Dostala V2. Panu rozhodčímu se nelíbila, protože není ve výstavní kondici (nadváha). A to mu dám za pravdu. Naše Ramada je v zimně strašně pohodlný chrtík a ven jenom na nejnutnější dobu a domů do teplíčka. Ale jenom co se trošku oteplí, tak Ramada bude v supr kondici.


Nedělní posuzování připadlo na p. Hanu Petrusovou. Kvínkovi se v neděli vystavování povedlo lépe. Dostal V2 Res. CAC a Res. CACIB. Sabinka se to taky krásně povedlo a dostala V1 a CAJC. Ramada běžela krásně (v posudku silné končetiny s výborným pohybem), ale paní rozhodčí jí dala V3.


Po ukončení vystavování se konala BONITACE. Bonitovali jsme naší Wasabi King of Ivar. Její bonitační kód je 00010B2 výška 36 cm. Wasabi vyrostla v nádhernou fenku.
Víkend v Brně byl náročný, ale i úspěšný. Quo Vadis splnil podmínky pro udělení ČESKÉHO ŠAMPIONA a KLUBOVÉHO ŠAMPIONA.

(na aktuální Novinky se vrátíte zpět kliknutím zde...)