Archív novinek za rok 2011

(Další archívy novinek: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 )

30.12.2011 Módní trendy v sezóně 2012 :-)

...anebo jak se dá použít flanelové pyžamo, když děti z něho vyrostou. Podívejte se jaký noční úbor po menších úpravách má Seanek, myslím že Claudia Schiffer má co dohánět :-)


23.12.2011 Rosteméééééé...

Štěňátka už otevřela očka a koukají na svět.


13.12.2011 Po 9 dnech...

Podívejte se jak štěnda krásně rostou a přibírají


5.12.2011 Mikulášská nadílka

4.12.2011 nám nadělil náš andílek Wasabi štěněcí čertíky. Máme páreček kluka i holku. Oba jsou černí jako uhel. Všichni jsou v pořádku, štěnda krásně pijí, Wasabi se o ně nádherně stará a my si tu krásu užíváme.


21.11.2011 Óda na granule :-)

Pokud si někdo myslí, že je chov italáčků je jednoduchý, tak mi věřte že někdy i ne. A tak se ocitla u nás na návštěvě Baira, štěndo po naší Wasabi a sestřička od naší Blackie. Já jsem to nazvala ozdravný pobyt Bairy a naší smečky. Baira se potřebovala naučit jíst. Faktem je to, že jsem nikdy nepoznala psa, který nechtěl nic baštit. A když píšu, že nic, tak mi věřte že nic. Nechápala jsem to, protože naše smečka má prázdné misky ihned.
Baira zkoušela svou páničku teda důkladně. Maso jedla maximálně 2 dny a granulky to už vůbec ne, kuřecí masíčko max. 1 den a potom zase chtěla něco jiného. Že byla hlady jí vůbec nevadilo. Nejedla ani piškoty a uměla si je schovat. Tak jsme se s Juditou (majitelkou Bairy) domluvily, že půjde Baira na ozdravný pobyt k nám a aby ji naše smečka naučila baštit granule.

Můžu říct, že i pro mne jako chovatele to byla další zkušenost. Říkala jsme si, to není možné. No dnes tvrdím je to možné. Podotýkám, že veškeré zdravotní problémy byly vyloučené. Po týdnu jsem si oddychla, protože Bairu naučila naše smečka baštit granulky a teď už začíná i pomalinku přibírat. Přemýšlíte co Baira naučila naší smečku?

No Blackie si uvědomila, že tady už není jenom ona a tak se trošku zklidňuje, Casi naučila Baira, že venčit se chodí ven, Ramada jí přijala jako své štěně a mohla odpočívat, když si Baira s Casi hrály. Phill a Quo Vadis se čepýřili, že tady je další holka a ukázali jí, jak se štěká na sousedovic psa a že druhý soused jich krmí piškoty.
Výsledek je takový, že Baira už je u svých majitelů doma a pěkně baští granulky a pomalinku přibírá, přibyla ji kamarádka italského chrtíka Happy a tak baští obě spolu. Mám obrovskou radost, že naše smečka naučila Bairu baštit. No a když se něco stane, tak je dobré hledat příčinu. Je to jednoduché a spousta majitelů našich miláčků dělá tyto chyby. Když pejsek náhodou nechce to, tak mu dáme něco jiného a když nebude chtít ani to, tak mu dáme něco jiného. No a stane se to, že pejsek začne být vybíravý a třeba i tvrdohlavý a prostě když nedostane co on chce, tak prostě nebaští a čeká co dostane jiného.
No srovnala bych to asi tak jak mi moje mamka dříve říkala. Nechceš, nejez, však ty dostaneš hlad a potom sníš všechno !!

5.11.2011 Casiopea roste do krásy

Casiopea je teda hvězda jasná…..chííííí. Smíchala se povaha i krása obou rodičů Ramady a Quo Vadise a opravdu nám dělá radost.


A takto si vegetí ve společnosti Blackie a Wasabi, co dodat...


1.11.2011 Máme nádhernou novinku

V letošním roce se naší krásné Wasabi zalíbil pejsek jménem Elendil Gil Endor . Randění Elendila a Wasabi nezůstalo bez následků a už teď se těšíme na štěňátka, které se mají narodit začátkem prosince.


22.10.2011 Letošní rok byl pro naší Wasabi velice úspěšným

Wasabi ve svých 2 a půl letech získala letos potvrzené ŠAMPIONY - Český, Slovenský a Polský šampion. A má splněné všechny podmínky k získání KLUBOVÝ ŠAMPION.

Nejenom Wasabi získala DIPLOMY, ale i náš krásný QUO VADIS dostal letos potvrzeno, že získal titul KLUBOVÝ ŠAMPION.


20.10.2011 Corry už štěká po slovensky...

Včera nám přišly fotky od našeho štěnda Corryho. Má se naprosto skvěle a už umí trošku i poslouchat. Umí si sednout a dokonce už umí si sám říct, že chce jít ven se vyvenčit. Páničci ho milují a já mám krásný pocit, že Corry se má skvěle.


10.10.2011 A štěňátka odešly do nových rodin...

Všechna naše štěňátka mají svůj nový domov a své páničky.

Carribean Zion Next Level je na Slovensku a roste z ní opravdu krásná fenka


Cresh Next Level (říká se mu Rocky) má svou páničku a pána na jižní Moravě a myslím, že si to všichni spolu dokonale užívají


Corry Next Level odcestoval se svými páničky do Trenčína na Slovensko


Crew (čte se Krů) Next Level odcestoval do Žiliny, kde má i psí kamarády Afgánské chrty


Casiopea Next Level zůstává v naší chovatelské stanici (přece máme málo pejsků….chííííí)

A abych nezapoměla, 9.10. 2011 náš béčkový vrch oslavil svůj jeden rok. Tak Baniti, Bairo, Belanie, Bibianko, Blackie, přejeme vám všechno nejlepší a hlavně zdravíčko a stále hodné své páničky. A páničkům děkuji za to, že se o ně krásně starají a mají je rádi.

5.10.2011 Sean je velký sportovec

Seanek s celou svou rodinou je velký sportovec. Výlety se mu strašně líbí a jeho kondici mu můžeme jenom závidět.


2.10.2011 Víkend na Slovensku

Přišly nám fotky CARRIBEAN ZION. Můžu říct, že roste opravdu v krásnou slečnu. Můžu to posoudit i podle toho, že jsem trávila víkend v Bratislavě a s malou a jejími páničky jsme se setkali. Zion je naprosto spokojená, miluje své páničky a oni jí. A já jsem odjížděla spokojeně a s krásným pocitem domů.


Když jsem byla v Bratislavě, nemohla jsem vynechat návštěvu Banitiho a jeho celé úžasné rodinky. Přání každého chovatele je, aby jeho štěnda byly zdravé a měly hodné své páničky. Náše štěnda jsou všechny v úžasných rodinách a z toho máme velkou radost.

20.9.2011 Ještě máme 2 šťeňata

Corry a Crew (čte se Krů) hledají své nové páničky. Na kluky byly zrušené rezervace a tak je máme zatím doma a hledáme ně nich páničky.


10.9.2011 Naše štěnda dnes mají 3 měsíce

- Caribbean Zion má své nové páničky na Slovensku
- Cresh (říkají mu Rocky) má své nové páničky na Jižní Moravě
- Casiopea zůstává u nás doma
- Crew (čte se Krů) zatím nenašel své nové páničky
- Corry také zatím nemá své nové páničkyŠtěnda si užívají volnosti a pohybu na zahradě. Poznávají spoustu nových věcí jako jsou například švestky. Tak ty jim teda chutnají. Ramadka mi pomáhá na zahradě štěnda hlídat a to vám povím, někdy nám musí přijít na pomoc Phill i Blackie. Wasabi, tak ta si asi říká, však Ramado se starej, já měla také pět štěňat. Taťka Quo Vadis taky někdy příjde na pomoc a poštěká na štěnda..


Celá naše smečka učí štěnda co se dělá venku. Je to nádhera pozorovat je a díky pěknému počasí si to náramně užívámeCorry a Crew hledají své nové páničky. Na kluky byly zrušené rezervace a tak je máme zatím doma a hledáme pro nich nový domov...3.9.2011 Středoevropská výstava chrtů Konopiště

Tato výstava se konala poprvé v České republice, pořádal ji AFGÁN KLUB pod záštitou ČMKU. Chrtíky posuzoval pan Anschober Heinz z Rakouska. Přihlášené jsme měli naše holky Wasabi a Blackii. Pan rozhodčí se důkladně věnoval každému pejskovi a jeho hodnocení bylo opravdu důkladné a přesné.

Blackie byla ve třídě mladých a i když se vždy nepředváděla perfektně (od toho je ve třídě mladých), tak pan rozhodčí rozpoznal její kvality a získala ve svých 10ti měsících V1, CAJC a titul Středoevropská vítězka mladých.

Wasabi je už zkušená a předváděla se nádherně. Pan rozhodčí ji udělil V1, CAC, titul Středoevropská vítězka a na závěr dostala BOB vítěz plemene. Tato výstava byla pro nás a naše holky velkým úspěchem.

19.8.2011 Klubová výstava Bratislava (SK)

Až na poslední chvíli jsem přihlásila naší Wasabi a Blackii na výstavu do Bratislavy. Výstava se konala na dostihové dráze v Petržalce. Posuzovala paní Ludmila Fintorová ze Slovenska. Wasabi získala V3 a Blackie V2.

Tak naše holky pro tentokrát nestály na stupínkách vítězů. Naší radost to ale nepokazilo, protože jsme se viděli s našimi štěndy. Na výstavě byla přihlášena i Baira (potomek od naši krásné Wasabi a sestřička od Blackie). Z Bairy vyrostla opravdu krásná fenka a naše Blackie bude mít ve své sestřičce krásnou konkurentku. Nezapomenutelný Baniti se přišel podívat také na své sestřičky a na svou maminu.

Ukázat se za námi se svými novými páničky přijela i Caribbean Zion .Setkání se svými štěndy, bylo pro mne tak nádherné, že přiznám i slzy štěstí které mi ukáply. A kdo chová s láskou pejsky, tak moc dobře ví o čem píšu. Jsem strašně ráda, že štěnda se mají dobře a dělají i radost svým páníčkům.22.8.2011 Jmenujeme se Corry & Crew

Jmenujeme se Corry Next Level a Crew Next Level, jsme krásní kluci italského chrtíka. O to, aby jsme obšťastňovali své nové páničky, se postarala naše mamka Ramada King of Ivar a taťka Quo Vadis King of Ivar. Hledáme pro sebe skvělé páničky, kteří nás budou mít rádi a my je taky. Najdeme i my své páničky? Jsme odčervení, načipovaní i naočkování a připravení odejít do nového domova.Sestřička Caribbean Zion Next Level už má své páničky na Slovensku, bráška Cresh Next Level našel svou páničku na Moravě a sestřička Casiopea Next Level zůstává u svých rodičů doma.9.8.2011 A zase o týden starší

a už pořádně koušeme, heeeeeč. Volné je poslední štěňátko, klučina zvaný Crew Next Level. Je to světlejší pejsek (barva isabel).1.8.2011 Dovolenou má každý, i psi :-)


Nejenom štěňátka nám dělají radost. Přišly nám fotky od Banitiho z nového domova, a jeho úžasného psího kamaráda Arnyho.Návštěvou nás poctila Baira se svými páničky. Ze Slovenska si udělali k nám výlet i s dětmi a přišli se kouknout na celou psí smečku včetně štěňat.Jenom to počasí nám nepřeje, abychom si mohli užít sluníčka a zahrady. Baira začala svou výstavní kariéru a musím říct, že se jí to daří. Doufám, že bude ještě úspěšnější než její matka Wasabi. Z Bairy roste krásná fenka a její pánička se snaží, aby na výstavu byly připraveny obě dvě.28.7.2011 Máme 6 týdnů

tak pozor na to.24.7.2011 A další fotky

našich malých hafanů...17.7.2011 Mezinárodní výstava Varšava (PL)

Sobotu jsme strávili s naší Wasabi na výstavě ve Varšavě. Kdo zná cesty v Polsku, dovede si představit jaká to byla cesta tam i zpět. Výstavu měli v Polsku opravdu zorganizovanou nádherně. Počasí nám taky přálo a tak jsme čekali na posuzování. Posuzovala paní Janina Staniszewska-Borkowska z Polska. Bylo přihlášeno 17 chrtíků.Jelikož chrtíci šli na řadu až úplně poslední, tak jsem měla možnost sledovat posuzování paní rozhodčí. Můžu říct, že se mi posuzování líbilo. Kladla velký důraz na pohyb a nebojácnost chrtíků. Wasabi získala ve třídě šampionů CAC, CACIB, BOB. V závěrečných soutěžích Wasabi získala BOG 4.
Wasabi splnila podmínky na titul POLSKÝ ŠAMPIÓN a INTERŚAMPIÓN.

5.7.2011 Fotky Fotky Fotky !!!!!

čerstvá várka štěňátek na dalších fotkách, ať máte na co koukat :-)29.6.2011 Už se koukáme na svět

Vždy, když se nám narodí štěňátka, tak si je pro začátek necháváme jenom pro sebe a krásně si to užíváme. Teď už štěňátka otevřeli očka, začínají se pomalinku stavět na nožičky a pozorovat svět a už je vám budeme ukazovat jak rostou do krásy. Máme volné už jenom 3 pejsky barvy isabell.11.6.2011 Klubová výstava Náměšť

Na výstavu jsem nevěděla do poslední chvíle jestli pojedeme nebo ne. Termín se totiž kryl s termínem porodu naší Ramadky. Ramadka porodila v pátek 10.6. a tak jsem povolala mamku, aby se kochala štěndy a zároveň pohlídala Ramadku a štěnda, a mohli jsme jet. Posuzoval pan Vlastislav Vojtek ze Slovenska. Posuzoval velice přísně a známkou Výborná šetřil velice hodně. Přihlášenou jsem měla Wasabi a její dceru Blackii. Wasabi získala res. CAC a Blackie Výborná 1 a titul NEJLEPŚÍ DOROST.


Mám opravdu radost, že v konkurenci tolika chrtíků Wasabi a Blackie mají opravdu krásné ohodnocení. Výstavy se taky zúčastnila Abeline Next Level. Je to štěndo po naší Ramádce a Quo Vadisovi. Pan rozhodčí Abelince dal opravdu krásný posudek a získala v konkurenci 6 fenek známku Výborná 2. Z Abelinky vyrostla opravdu krásná fenka a z toho mám upřímnou radost. Výstavu jsem si opravdu užila. Viděla jsem spousta chrtíků, spousta známých, počasí nám přálo. Prostě krásná sobota.

Zde se můžete podívat na spoustu fotek, autorem je Martina Anlaufová (díky Marti...).

13.6.2011 Máme ŠTĚŇÁTKA !!!

Štěňátka se narodili v pátek 10.6. 20011 naší krásné a povahově skvělé Ramádce, a našemu krásnému a hodnému Quo Vadisovi. Narodili se 3 pejsci a 2 fenečky. Ramádka i štěnda jsou v pořádku a my si to krásně užíváme.


25.5.2011 Ať žije sluníčko

Hurá a je to tady, sluníčko a jde se ven. Na to že mají Sean a jeho kamarád Gery v packách 15 km, nevypadají zle, že ? :-)


A takto vyvádí naše slečna Blackie s kamarádem Bolero:


17.5.2011 Máme nádhernou zprávu

BUDEME MÍT ŠTĚŃÁTKA. Ramada King of Ivar a Quo Vadis King of Ivar14.5.2011 Víkend v Bratislavě (SK)

Tento víkend jsem si krásně užívala v Bratislavě. V pátek 13.5. 2011 na dostihové dráze se konala speciální výstava chrtů a v sobotu 14. 5. 2011 byla Mezinárodní výstava psů, která se konala v Bratislavské Inchebě. Na páteční speciálku jsem přihlásila malou Blackii, která šla za dorost a Wasabi, která byla v třídě šampionů. Posuzoval pan Olivera Rui. Pro mne neznámý rozhodčí a tak jsem byla zvědavá na jeho posuzování. Pan rozhodčí moc nepřikládal důraz na běh u chrtíků. Což nejenom mne překvapilo, ale malé Blackii to vyhovovalo, protože ta má výstavní vodítko pro srandu. Budu muset na ní zpřísnit.
Blackie, která byla na zkušenou a vůbec se nepředváděla v běhu. Prostě se jí nechtělo a pan rozhodčí ji ohodnotil v konkurenci dalších dvou fenek na Velmi nadějnou 2. Wasabi se předváděla krásně a získala v konkurenci 2 fenek Výborná 1, CAC. Krásné prostředí, skvělá organizace a počasí vyšlo taky nádherně. Příjemně strávený den.


V sobotu 14.5. 2011 jsem měla přihlášenou jenom Wasabi v třídě šampionů. Posuzoval pan Vojtek Vlastislav. Wasabi získala Výborná 1, CAC, CACIB, BOB. Touto výstavou dokončila Wasabi titul SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY, který dostala i hned potvrzený. Byl přihlášený i naše štěndo Attico Next–Level do třídy mladých. Ve své třídě dostal Výborná 2. Gratulujeme. Mám velkou radost, že jsem ho viděla a ještě větší, že se má skvěle, je zdravý a miluje svou paničku a ona jeho.


Zážitky z celého víkendu? Nádherné. Celý víkend s malou Blackii a Wasabi jsem trávila s úžasnou majitelkou a její rodinou našeho štěnda Banitiho. Výstavní dny trávili semnou a jasně nám byli všichni oporou. Nejenom za to jim patří ode mne velký dík. Baniti (synáček od Wasabi) má bolístku na nožičce a tak se nemohl zúčastnit výstavy jako soutěžící a tak aspoň povzbuzoval a byl jak já říkám na čumendu. Wasabi viděla svého synáčka a Blackie svého brášku. A všichni Arnyho, psího kamaráda a společníka od Banitiho. Je zážitek vidět Maďarského ohaře, když si hraje s malým italáčkem. Z toho by si měli vzít příklad někteří lidé, kteří jsou na sebe zlí. Nádherné a překrásné souznění dvou úplně jiných psů.
Se spoustou úžasných zážitků a s příjemnými lidmi strávený víkend, obohacený o výstavní úspěchy naší krásné Wasabi a malé Blackie jsem se v neděli vrátila domů.


8.5.2011 Krajská výstava v Hlučíně

Krajská výstava v Hlučíně se mi vždy strašně líbí. Organizátoři odvádějí skvělou práci a pokud k tomu vyjde i krásné počasí, tak si to všichni náramně užíváme. Přihlásila jsem naší malou Blackii a krásnou Wasabi. Posuzoval nás pan rozhodčí Andrej Szutkiewicz z Polska. Wasabi získala Výborná 1, krajský vítěz, Blackie získala Velmi nadějnou.
Pan rozhodčí svým bystrým okem poznal, že Wasabi a Blackie jsou matka s dcerou. Malá Blackie se mu tak líbila, že mi řekl, že ta malá je ještě krásnější než matka. Obě mají krásné posudky. Jen škoda, že bylo přihlášeno tak málo chrtíků.

1.5.2011 NVP Bánská Bystrica (SK)

Na první májový den jsme jeli na výstavu na Slovensko do Banské Bystrice. Výstavy se tam konají na místním koupališti. Posuzovala paní Pavlásková. Počasí nám tentokrát nevyšlo = pršelo a pršelo.
Na tuto výstavu jsem se strašně těšila a ani déšť mne nemohl odradit. Bylo to taky proto, že byla přihlášena Baira Next Level. Je to naše štěňátko od Wasabi a sestřička od naší Blackie.

Posuzování italiků bylo až po poledni a tak Blackie a Baira s Wasabi byly schované spolu s našimi věcmi v malém stanu, který jsem měla pro případ deště. Než jsme přišly na to, proč v tom stanu je tak rušno, tak svačina z batohu už byla pryč. Wasabi jim ukázala (jako správná mamina), jak se vytahuje svačina a podělila své štěnda. Chíííí. Baira ukázala jak umí trhat papírové kapesníky na malinké kousky a Blackie jak umí najít mňamky v batohu. No a když jsme k nim dali kamaráda Bolerka, aby holky uklidnil, tak ten jim ukázal jak se utíká ven ze stanu. Musím říct, že jsme se opravdu zasmály a 3 jsme hlídaly jeden malý stan. Chíííííí

Když začalo posuzování, sestřičky Blackie a Baira byly spolu v kruhu. Paní rozhodčí oběma našim holkám dala Velmi nadějná. Pořadí neurčila, protože říkala, že jsou stejné a ještě štěněcí. Až na to počasí jsme si to krásně užily a už se těšíme znova na další výstavu.


9.4.2011 Národní výstava v Ostravě

Jelikož to máme kousek od nás do Ostravy, tak jsme nemohli chybět. Přihlásila jsem naší Wasabi a naši malou Blackii. Ta šla teprve poprvé. Posuzovala paní Marešová namísto pana Řehánka. Zase změna rozhodčího.
Byla jsem zvědavá na posuzování paní Marešové, dlouholeté chovatelky chrtiků. Znám ji jenom z výstav, kde vystavuje své chrtíky, ale posuzovat jsem ji ještě nezažila. Odbornice asi určitě je, ale v Ostravě měla špatný den. Nebo to byl úmysl? Pro mne nepochopitelné. Přece, když chovám a vystavuji chrtíky, tak když už je posuzuji, tak to udělám naprosto precizně a odborně a nemůžu udělat několik chyb a ještě k tomu naprosto viditelných. Jak u psů, tak i u fenek. Dokonce i pro nezkušeného chovatele to byly viditelné chyby.
Nicméně naše Wasabi získala V2, res. CAC a malá Blackie Velmi nadějná 2. A z čeho jsem měla největší radost? No z toho, že jsem se tam viděla se spoustou známých, viděla jsem další nové mladé chrtíky.

20.3.2011 Mezinárodní výstava Katovice

Na výstavu jsem přihlásila naší Wasabi. Posuzoval pan Tripoli z Itálie. V třídě šampionů byly pouze dvě fenky, Wasabi a Perla . Pan rozhodčí hodnotil předvedení slovy, že dnes to bylo nejlepší co viděl.
Wasabi získala CWC, ale CACIB získala jiná fenka, z jiné třídy, která se prý až tak panu rozhodčímu nelíbila. Čím to asi je? Co musím pochválit, to je organizace výstavy. Byla opravdu skvělá a někteří organizátoři u nás by se mohli ponaučit.

22.2.2011 Seanek změnil pány...

Musím napsat i o tom, o čem žádný z chovatelů nechce ani slyšet, nebo vůbec o tom nemluví a přejí si, aby se jim toto nepřihodilo. Museli jsme doma řešit psí vůdcovství naší smečky. Náš Seanek tak měl rád ty naše fenky, že teď v dospělosti přestal mít rád Philla a později i Quo Vadise. Prostě se nechtěl dělit o ty naše holky. A naší psi žijí s námi doma a nechci je mít pořád zavřené.
Rozhodnutí padlo, že Seankovi musíme najít nový domov. Věřte mi, že toto rozhodnutí bylo pro nás bolestné. Oslovila jsem několik chovatelů, jestli neví o někom hodném pro našeho Seanka. Díky Zuzance Slivoňové , která věděla o paní co je v důchodě a má zájem o italáčka a že má zkušenosti, protože její dcera už jednoho vlastní, Seanek našel nový domov. Seanek dělá společnost paní, která se věnuje jenom mu a on jí dělá doma společnost a také ji vodí na zdravotní procházky a to zase prospívá ji.
Jsem ráda, že jsou to úžasní lidi, Seanka mají rádi a on jím taky dělá radost. Přes týden je Sean městský pejsek a o víkendech je supr sportovec. Dostávám neustále fotky a Sean vypadá naprosto spokojeně a dokonale si to užívá. Dostala jsem i vzkaz, že Sean je dokonalý mazel. Já toto vím, protože všichni naši pejsci žijí s námi ( nejlépe teď v zimě doma na gauči….chíííí) a milují lidi a společnost.
Seanku přejeme ti krásný dlouhý život a kdyby něco, tak víš že vrátit k nám domů se můžeš vždycky.

19.2.2011 Mezinárodní výstava Košice (SK)

Přihlásila jsem naši Wasabi. Původně se měla výstava konat v Prešove, ale organizátoři ji přesunuli z technických důvodů do Košic. Cesta byla pro nás opravdu náročná, jeli jsme na otočku. Abych takový kus cesty nejela sama, tak jeli semnou na čumendu naší sousedi.
V Košicích jsem byla poprvé a překvapilo mne, že přihlášeno bylo pouze 6 chrtíků a nastoupily jenom 4. Z toho tři fenky a jeden pejsek. Chtěla jsem poznat další chrtíky, které neznám, ale bohužel tam žádní, které neznám nebyli. Wasabi získala V1, CAC, CACIB. Posuzoval p. Štefan Štefík.
Po posuzování jsme jeli hned zpátky domů. Přesto, že Wasabi měla vynikající ohodnocení včetně posudku, jsem moc nadšená nebyla, Asi tím, že bylo přihlášeno málo chrtíků a výstavní hala se nám taky moc nelíbila. Organizace byla dobrá, ale hala nebyla důstojná na MVP. Byla tam opravdu zima, WC nebyly v pořádku, okolí samé bahno a odpadky atd. Jednu výhodu to mělo, nemuseli jsme platit parkovné. Což mne aspoň mile překvapilo.

5-6.2.2011 Mezinárodní výstava v Brně

Tento víkend jsme strávili v Brně, kde se konala MVP. Brali jsme sebou naší Wasabi. V sobotu bylo přihlášeno 28 chrtíků (to už dlouho nebylo). Posuzoval rozhodčí ze Švédska, p. Bodegard Goran. V neděli posuzoval pan rozhodčí z Norska, p. Foss Arne. Dnes nekomentuji posuzování ani jednoho rozhodčího. Jenom musím říct, že nedělní posuzování bylo adrenalinové. Chodím na výstavy 4,5 let a to celkem aktivně. Ale to co jsme zažili v neděli při posuzování jsem ještě nezažila...
Pan rozhodčí u psů dal první Výbornou až ve třídě šampionů a u fen první Výbornou měla naše Sabi ve třídě otevřené. Jinak lítaly samé VD a D. Normálně jsem zaváhala, jestli mám vůbec nastoupit. Vím, že Sabča je opravdu krásná fena, ale co kdybych jí to zkazila já.


Jasně, že jsme nastoupili a dopadli jsme nádherně.
v sobotu Výborná 1, CAC
v neděli Výborná 1, CAC, CACIB

Splnili jsme podmínky pro udělení Českého šampiona a dokonce i klubového šampiona. Naše Wasabi ve svých dvou letech (které měla v lednu) získala titul ČESKY ŠAMPION, splnila podmínky pro udělení KLUBOVEHO ŠAMPIONA a stihla porodit 5 krásných štěňátek.
A závěr z víkendu? Někteří byli smutní s posuzování, někteří zase ne, ale hold tak to chodí. Každý víme jakého miláčka máme doma a že ti naši jsou nejlepší a nejkrásnější. Nejdůležitější je, ať jsou všichni zdraví a dělají nám radost a jasně že i my se musíme o ně starat a dělat jim radost.

28.1.2011 Mezinárodní výstava v Trenčíně (SK)

V neděli brzo ráno jsme vyjeli na výstavu do Trenčína. Vyjeli jsme se značným předstihem. Po minulých zkušenostech, když jsme se pomalu nemohli ke kruhu vejít, jsem říkala, raději brzo ať máme místo.
Organizátoři nás mile překvapili. Hala byla vytopená, přes celý kruh koberec (aspoň nikdo nezakopl o kraj koberce a nespadl) a místa bylo pro všechny dostatečné. Posuzovala paní Vojteková. Přihlášenou na výstavu jsme měli naší Wasabi. Wasabi se předvedla opravdu krásně, měla totiž v kruhu svou krásnou konkurentku. Snažili jsme se porazit Dolce, ale nepodařilo se. Wasabi má nádherný posudek (po dlouhé době máme posudek od rozhodčí na 4 řádky a ne na jeden). Získali jsme V2, Res CAC, Res CACIB.
V kruhu byly dvě krásné fenky a obě nemohou být na prvním místě. A další velkou radost nám uděl Attico Next Level, který je po naši Ramadě a našem Quo Vadisovi. Nová pánička s ním byla poprvé na výstavě a Attík získal svůj první V1 a CAJC. Myslím, že pánička byla nervoznější než Attík, ale zvládla to. Byla to její první výstava a společně s Attíkem jsou krásně sehraní a zvládli nádherně. Tato výstava mi udělala radost a povzbudilo nás to a těšíme se na další.

14.1.2011 Novou výstavní sezonu jsme začali 9.1. 2011

Hanáckou národní výstavou v Olomouci. V neděli, kdy jsme jeli na výstavu tak nám, aspoň trochu počasí přálo - nesněžilo ani nemrzlo. Na výstavu jsme měli přihlášenou naši krásnou Wasabi. Přesně v neděli měla 3 měsíce po porodu 5 štěňátek a už byla ve výstavní kondici. Posuzovala paní rozhodčí Růžičková a Wasabi ohodnotila na V2 a Res. CAC. V kruhu byly dvě fenky a paní rozhodčí nám řekla, že máme obě krásné feny a je to jenom o detailech.


Posuzování paní rozhodčí se mi v celku líbilo a tak aspoň hned na začátku výstavní sezony jsem neměla zkaženou náladu. Navíc jsem potkala známé a poznala další známé, kteří chovají chrtíky King of Ivar jako my. Vystavovali se chrtíci King of Ivar, přišli na jak se říká čumendu začínající i pokročilí vystavovatelé co mají italáčky King of Ivar (jenom Iva Vaňková mamina italáčků King of Ivar chyběla). Tak jsme měli příjemně strávené chvíle na výstavě.


10.1.2011 Všechna naše štěňátka už šla do světa

Baniti je se svou páničkou na Slovensku v Bratislavě


Bibiana našla své nové páničky na Slovensku v Žilině


Belanie našla své páničky kousek od nás v Ostravě


Baira našla své páničky kousek od Liptovského Mikuláše


Blackie zůstává u nás doma v našem chovu ( přece máme málo pejsků chííííííí)


Přejeme našim štěňátkům hlavně hodně zdravíčka, hodné páničky ( myslím, že jsme vybrali dobře) a sem tam se ukažte a dejte o sobě vědět.

6.1.2011 Všem a hlavně majitelům našich štěňátek přejeme hodně štěstí

a zdraví v Novém roce 2011, koukněte se jak se mají v nových domovech

(na aktuální Novinky se vrátíte zpět kliknutím zde...)