Archív novinek za rok 2012

(Další archívy novinek: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 )

7.12.2012 Adventujeme o 106...

Na první ADVENTNÍ NEDĚLI jsme jeli na výstavu do Nitry. Předpověď počasí nebyla vůbec dobrá na cestování. Ale vyšlo nám to krásně. Přijeli jsme domů z výstavy a začalo sněžit :-). Posuzoval pan Vojtek, výsledky Blackie VD 1 a Casiopea V2 res. CAC. Blackie se vůbec nepředváděla (věřte mi, že když nejsem v pohodě já, tak se to přenese i na fenku). A tak to bylo prostě v neděli u Blackie a u mne. Postup některých organizátorů výstavy vůči vystavovatelům mne opravdu rozhodil.

Ale nakonec jsem si výstavy užila. Viděla jsem se svými známými, svá štěnda a dokonce se už vystavoval i Floyd Next Level ve třídě štěňat. Získal Velmi nadějnou. Krásně se producíroval se svou páničkou na červeném koberci :-) Viditelně se mu to líbilo. Baniti (polobráška) mu držel všechny tlapky.

10.11.2012 Výstavní maraton je za námi

Konečně jsem dala dohromady fota a informace z našeho výstavního maratónu...
Středoevropská výstava chrtů v Topolčiankách na Slovensku, Vystavovala se naše Casiopea

Přišel se za námi i podívat Seanek

Středoevropská výstava chrtů v Polsku, vystavovala se Blackie

Národní a Mezinárodní výstava v Srbsku, vystavovala se Blackie a Casiopea

Casí i Blackie splnily podmínky pro udělení titulu Šampion Srbska

Národní výstava Brno, vystavovala se Blackie a Casiopea

Po výstavě jsme přijeli na návštěvu za Floydíkem

Klubová výstava České Budějovice, vystavovala se Blackie i Casiopea


4.11.2012 Hledáme nové domovy pro 2 krásné italské kluky

Hledáme domov pro dvouletého, pěkného,zdravého,vykastrovaného pejska a to z důvodu neshod ve smečce. Hanýsek je velmi milý, ale nemusí dominantní pejsky. Pouze do dobrých rukou, cena dohodou. V případě zájmu kontaktujte Radanu Jandovou tel.:604205392 email: radjandova@seznam.cz

A taky hledáme nového pánička pro 5 měsíčního italáčka, černé barvy s PP, jen jako mazlíčka a kamaráda. Není vhodný pro chov (nesestouplé varlátko). Jen do dobrých rukou. Kontakt 605946866 nebo 607517473 Zevzekovová. Podívejte se jak jsou krásní


8.10.2012 3,2,1 a jsou ve svetě

Všechny naše štěňátka mají své nové milující páničky a nové domovy. Podívejte se na fotky, jak se všichni mají krásně...

Elisabeth Next Level má svůj domov v Praze:


Eridanus Next Level má zatím svůj domov v Košicích a po ukončení studia své páničky bude v Německu. Jelikož pánička je brazilské a německé národnosti, tak Eridanus bude štěkat česky, slovensky, anglicky, portugalsky a německy. Tak to mu můžeme všichni závidět :-)


Fiora Next Level našla nový domov také v Praze.


Fary Next Level našel svůj nový domov v Bratislavě.


Floyd Next Level našel svůj domov také v úžasné rodině v Bratislavě. Společnost Floydíkovi dělá dvouletý polobráška Baniti (náš B vrh) a Maďarský ohař Arny.


Všem přejeme hlavně zdraví, milované páničky (myslím, že se nám podařilo vybrat u všech skvěle), krásný, spokojený a dlouhý psí život, a dávejte nám o sobě vědět.

4.9.2012 Fotky, fotky, fotky...a jeste jednou fotky18.8.2012 Máme volné ještě dva pejsky

Černý bez bílých znaků Eridanus, potomek naší Blackie, a Floyd barva isabell potomek naší Wasabi.

Poctil nás návštěvou Dag . Potomek naší Wasabi a Elendila Gil Endor. Roste z něho překrásný italák.


2.8.2012 Ještě dvě štěňátka jsou k mání

Nové milující páničky ještě hledá Eridanus (barva černá) a Floyd (barva isabell). Jsou to dva krásně kluci, kteří se slibně vyvíjí. Ostatní štěňátka jsou již zadaná.

Už koukáme na svět….jsme zvědaví, učíme se baštit a dokonce umíme už chodit. Koukněte jak nám to hezky jde…………………………..


31.7.2012 Musíme se (zase...) chlubit.

Crew (štěndo vrh C po naší Ramadce a Quo Vadisovi) začíná sklízet úspěchy. Ve svém věku už získal svůj první BOB. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.


29.7.2012 Wasabi vám představuje své štěňátka.

Dostali jména:
Černý kluk – Fary
Modrá holka - Fiora
Isabel kluk - Floyd


19.7.2012 Blackie vám představuje své štěňátka.

Dostali jména:
Černý kluk – Eridanus
Šedá holka - Elisabeth

Dneska mají 17 dnů a už otvírají očička. Pokouší se i chodit. Je to krása a my si jich naprosto užíváme. Až otevřou očka štěnda po Wasabi, tak vám je představíme taky už se svými jmény.


8.7.2012 Máme štěňátka...zase :-)

V sobotu 7.7. 2012 se narodila naší Wasabi štěňátka. Porodila dva pejsky a jednu fenku. Fenka barvy modrošedé, černý kluk a hnědý kluk. Wasabi i štěnda jsou v pořádku.

Štěnda od Blackie ( Vrh E ), taky krásně rostou a pijí mlíčko. Blackie je náramně starostlivá mamina. Své mamině Wasabi a sestřičce Blackii přišel pozdrav a blahopřání ke štěndům i od Baniho a Marušky z Bratislavy. Přiložili i fotku. Náramně jim to spolu sluší !!


5.7.2012 Máme štěňátka :-)

Představujeme vám naše štěňátka , která se narodila 2.7. v odpoledních hodinách naší Blackii. Máme fenku barvy šedé bez bílých znaků a černého kluka bez bílých znaků. Všichni jsou zdraví, štěnda krásně pijí mlíčko a Blackie se o ně vzorně stará.

A každým dnem očekáváme narození štěňátek naší Wasabi....

27.6.2012 Klubová výstava v Náměští nad Oslavou

Posuzoval pan Espen Engh z Norska Co se týká posuzování pana rozhodčího, tak mám na to svůj názor a řeknu, že se mi nelíbil. Výstava v krásném prostředí s luxusním počasím a rozhodčí ze zahraničí, který má být odborník, to přislibovalo vše supr. Co se týká předvedené kvality pana rozhodčího, tak píšu já svůj názor. Prostě se mi nelíbil. Nelíbil se mi přístup rozhodčího k italáčkům, některé pejsky si ani pořádně neprohlédl a připadalo mi, že spěchal. Pro mne tento rozhodčí se zařadil do běžného průměru a vím, že pokud bude posuzovat u nás, já své pejsky na něho nepřihlásím.

Klubovky v Náměští mám strašně moc ráda. Je to v krásném prostředí, vidím spoustu známých a italáčků. Jelikož Blackii a Wasabi čekají mateřské povinnosti, tak musely zůstat doma. Přihlášenou jsem měla jenom malou Blackii do třídy mladých. Nakonec jsem sebou vezla i Daga (jasně i s velkou radostí). Majitelka Dagouška nemohla se zdravotních důvodu přijet na první jeho výstavu. A byla by škoda, aby Dag zůstal doma a neukázal se na výstavě. Přijel se i podívat poprvé na výstavu bráška od naší Casí Rocky.


Casiopea ve třídě mladých Velmi dobrá 2 (Velice pěkný posudek). A Dag získal ve třídě dorostu Velmi nadějná 2 (Velice pěkný posudek), Rocky ve třídě dorostu získal D. Byl poprvé na výstavě a předvádět se mu moc nepovedlo. Rocky se svou paničkou konečně viděl jak to na výstavě chodí. Viděl spoustu italáčků a to se mu líbilo. Ale podívejte se na jeho fotky, které jsou vyfocené na louce, kde strašně rád běhá. Vyrostl z něho krásný italák s nádherným pohybem (ten ale na výstavě nepředvedl). Příště se mu to určitě povede.


A ještě mi přišly fotky od Judity co má naší Bairu a Happy, která je pro změnu po našem Quo Vaisovi:


A ještě jedna fotka Danuška, která mi přišla hned po výstavě. Dagouškova první medajle!!!!8.6.2012 NEFLÁKÁME SE, jen a pouze nestíháme, a každý pes je RATH, že nemusí nic psATH :-)

Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala výsledky ze Speciální výstavy chrtů, která se konala v Mladé Boleslavi dne 12.5. 2012:

Casiopea - Výborná 2 (v konkurenci 6 fen)
Wasabi - Výborná 1, CAC, Vítězka speciální výstavy chrtů feny

Měla jsem opravdovou radost za obě holky. Že Wasabi je opravdu krásná a v pohybu naprosto dokonalá vím a posudek od rozhodčí p. Petrusové si taky velice cením. Casiopea se taky krásné předvedla. V konkurenci dalších 6 fen dostala v třídě mladých Výborná 2. Svou výstavní kariéru nastartovala hezky. No a máme dvě úžasné novinky. Wasabi s Blackii randily s Kewinem. Podívejte si jakého pejska si vybraly jako otce svých štěňátek.

Randění nechalo po sobě následky v podobě březosti obou naších holek. Koncem června a začátkem července budou mít holky štěňátka!!!

14.4.2012 Národní výstava v Ostravě

V sobotu jsem se byla podívat na výstavu v Ostravě. Nepřihlašovala jsem z naší smečky nikoho. Tak jsem byla jenom jak se říká na čumendě. Nepřekvapilo mne, že byla opět změna rozhodčího (to už je skoro pravidlo na Ostravu), ale že byli přihlášeni jenom 4 chrtíci. Z toho se jeden nedostavil. Velkou radost mi udělal Crew (naše štěndo po Ramadce a Quo Vadisovi). Ve svých 10 měsících nastartoval výstavní kariéru. Získal Výbornou 1, CAJC a BOJ. V závěrečných soutěžích byl postaven na stupínek 3. Pozorně jsem se na posuzování dívala. Crew je opravdu v pohybu nádherný.


A ještě se musím pochlubit bráškou od Crew a naší Casí, a to Rockym. Podívejte se jak mu sluší tričko s českou vlajkou……….


24.3.2012 Mezinárodní výstava Nitra (SK)

Za týden od výstavy v Katovicích jsme se vydali na výstavu do Nitry na Slovensko. Přihlášenou jsem původně měla Wasabi a malou Casiopeu. Jelikož se z malé Casí se stala slečna a začala hárat, musela nakonec zůstat doma. Tak jsem jela jenom s Wasabi. Posuzoval pan Erdös Lásló z Maďarska. Wasabi se panu rozhodčímu moc líbila. Získala v konkurenci tří fenek Výborná 1, CAC a CACIB. Tímto jsme splnili podmínky pro udělení titulu INTERŚAMPION. Měla jsem obrovskou radost.


Taky nás potěšila Baira Next Level (potomek naší Wasabi). Získala Výborná 2 a Res. CAC. Baira (sestřička naší Blackii) teprve až teď začíná dospívat a stává se z ní krásná jemná fenka. Měli jsme krásnou sobotu a dokonce jsme si ji na sluníčku ještě užili doma na zahradě.

18.3.2012 Mezinárodní výstava Katowice (PL)

V neděli 18.3. jsme se vydali už tradičně na výstavu v Katowicích. Doprovod mi a Wasabi dělala Martinka, a Bolerko s Rustíkem povzbuzovali. Posuzoval p. Dondina Paolo. Získali jsme vynikající posudek, ale pan rozhodčí postavil Wasabi na druhé místo. A tak jsme získali Výborná 2. Titul Res. CAC se v Polsku neudělují.


Poznámka od jedné dlouholeté chovatelky italských chrtíků z Polska, že to bylo od pana rozhodčího velice neslušné, mne potěšila. Wasabi je opravdu v perfektní kondici a nádherně se předváděla.

12.3.2012 Top Italský chrtík

V soboru 25.2. 2012 jsme se zúčastnili členské schůze klubu chovatelů italských chrtíků. Mimo jiné byl předán naší Wasabi DIPLOM KLUBOVÉHO ŠAMPIONA a získala titul TOP ITALSKÝ CHRTÍK FENY.


Tak domů jsme si odváželi dva DIPLOMY a POHÁRY...


16.2.2012 Dag a Dolores v nových domovech

Dag i Dolores už jsou zvyklí na své nové domovy a vůbec je nikdo nemusel učit pelešit na gauči. Mají to prostě v sobě a věřím, že odolat nejde. Ten jejich kukuč je odzbrojující.


13.2.2012 Mezinárodní výstava psů Brno

Posuzovala paní Bitte Agens z Itálie, dlouhodobá chovatelka a musím říct, že je odbornice na slovo vzatá. Za posuzování byla odměněna i potleskem. Přihlášeno bylo 39 chrtíků. Ještě dnes vydýchávám tu nádheru posuzování od paní rozhodčí. Ukázala že je dokonalý odborník, že chrtíky miluje a taky tak nim i přistupovala.
Posuzování trvalo hodně dlouho, a paní rozhodčí psala věcné a dlouhé posudky a své rozhodnutí v mnoha případech i komentovala. Řekla bych, že je perla mezi rozhodčími a takto by měly výstavy vypadat. Na výstavě jsem měla přihlášenou Blackii a Wasabi. Blackie dostala Výbornou bez určení pořadí (má opravdu krásný posudek) a Wasabi dostala Výbornou 2 , R. CAC( posudek je opravdu krásný). Těchto posudků si opravdu moc cením.

Po posuzování se konala bonitace. Na bonitaci jsem měla přihlášenou, jak já říkám, treperendu Blackii. Naše Blackie je pořád trdlo. Hodně se podobá své matce Wasabi. Taky v jejím věku byla takové třeštidlo. Blackie je uchovněná, plnochrupá, výška 36.5cm a s bonitačním kódem 00200. Sobotní výstava byla pro nás nádherně prožitá, i když jsme vyjížděli brzo ráno a venku teploměr ukazoval –22 stupňů. Skvělá organizace, perfektní a odborné posuzování. Myslím, že někteří rozhodčí by si měli vzít příklad.

29.1.2012 Italská mafie na výstavě v Trenčíně :-)

počet mafiánů 5 :-) Složení 3 holky (nejmladší Casiopea Next Level, Blackie Next Level a její máma Wasabi King of Ivar) a 2 kluci obranáři (nejmenší Brentano Silesian Olšové údolí ala Rustík a největší koník Bolero King of Ivar).

Posudky:
Casiopea fena standartní výšky, výborná hlava, dobrý formát, silné bedra, rovnoběžné končetiny, zvyká si na výstavu, pravidelný krok – získala Velmi nadějnou
Blackie fena standartní výšky, dobrý formát,dobře oblený chrbát, výborná hlava, výborný pánvový postoj, rytmický krok - Výborná 3
Wasabi fenka správné výšky, připravená na výstavu, dobrý hrudník, výrazné osvalení, pravidelný krok Výborná 2, res. CAC, Res. CACIB

Vystavovat se i přišla i sestřička Baira Next Level. Získala velmi krásný posudek se známkou Výborná 1. Začít svou výstavní kariéru přijel i Crew Next Level. Potomek naší Ramady a Quo Vadise a bráška naší Casí. Získal Velmi nadějnou a v odpolední soutěži nejlepší dorost se umístil v první pětce . Vyrůstá z něho krásný pejsek. Moc gratulujeme.

Na takzvanou kukandu se přišel podívat i Corry, který bydlí v Trenčíně. Tak jsem se svými štěndy pomazlila a věřte mi, že i slza radosti ukápla. Moc děkuji Martince za doprovod a Bolerkovi a Rustikovi za ochranu našich holek.

23.1.2012 Štěňátka už odcházejí do světa

První náš domov opustil s novou rodinou Dag. Majitelé se už na něj dlouho těšili a nemohli se dočkat. Dag má v nové rodince i kamaráda papouška. Prý si na sebe krásně zvykají. Už se teda moc těším na fotky. Dag bude bydlet kousek od nás, tak myslím, že se budeme i často vídávat.


Dolores je ještě chvíli u nás doma.

Bylo jí smutno po bráškovi Dagovi a tak, aby nebyla sama si přelezla 60 cm na výšku ohrádku a šla k ostatním pejskům. No zkoumali jsme, jak to teda přelézá. No málem jsem si myslela, že italáci mají předky opičky. Přesně tak lezla. Museli jsme ji teda vyfotit. Naprosto dokonale a s rozvahou a pohodově ohrádku přelezla. No přiznám se, že mi do smíchu nebylo. Ohrádku jsme už zrušili, protože je naprosto zbytečná. Prostě italáci jsou opravdu nevyzpytatelní.


13.1.2012 Hanácká národní výstava psů

Výstavní sezonu jsme začali Hanáckou výstavou, která se konala tentokrát v Brně. Počasí na cestování nám přálo. U nás ve Skalici sníh a v Brně žádný sníh a dokonce chvílemi svítilo sluníčko. Na výlet a jak se říká na čumendu jela s námi Martinka s Bolerkem a má sousedka. Na výstavu jsem měla přihlášenou Blackii ve třídě mladých a malou Casiopeu ve třídě dorostu. Wasabi zůstala doma, protože měla mateřské povinnosti. Takže skoro dámská jízda, ale Bolerko zachraňoval čest pejskům.

Posuzoval rozhodčí z Polska pan Siejkowski Leszek. Naše neposedná Casí teda běhat fakt nechtěla, ale ukázala zoubky a dokonce dovedla i chvíli stát ve výstavním postoji. Má krásný posudek a získala VN 1. Blackii se taky nějak po svátcích nechtělo, ale získala opravdu pěkný posudek V1, ale bez CAJC. Domů se přijeli skoro večer, protože jsme trénovali v kruhu po vystavování a Bolerko ukazoval jak se běhá v kruhu Casí i Blackii. Taky si to náramně užíval a líbilo se mu to. Výlet se celkem povedl, všichni jsme byli náramně unavení a už se těšíme na další výstavu.

8.1.2012 Štěnda už mají necelých 5 týdnů

a učí se baštit granulky. Podívejte se jak jsou nádherní. Pojmenovali jsme je Dag a Dolores.


7.1.2012 Přišly nám fotky od Martinky,

která nás poctila návštěvou


(na aktuální Novinky se vrátíte zpět kliknutím zde...)