JAK TO U NÁS VŠE ZAČALO ?

Celý život jsem vyrůstala s pejskem a tak, když jsem už byla vdaná a měla narozené dítě, tak jsme si s manželem pořídili dlouhosrstého jezevčíka. Dali jsme mu jméno Riki a byl 13 let člen naší rodiny. Nebyl s rodokmenem, ale byl to náš nejkrásnější a nejmilovanější pejsek. Po 13 letech nás opustil a šel do psího nebíčka. Byla to pro nás strašná rána a už jsem prohlašovala, že pejska nechci. Tu ztrátu jsem nechtěla už prožít. Ale později jsem si řekla, že stejně ty štěňátka se rodí a proč bychom neudělali krásný život nám i pejskovi.

Myšlenku jsem začala uskutečňovat. Sedla jsem k PC a začala hledat. První jsem si musela rozmyslet, kterou rasu chceme. Tak jsem přemýšlela a vzpomínala, že se mi líbili chrti. Opravdu jsem nevěděla, že jsou i malí chrti. Bydleli jsme ve městě v bytě a tak jsem to chtěla přizpůsobit k naším podmínkám.

Na internetu jsem se dozvěděla, že existuje malý krátkosrstý chrtík. Začala jsem hledat vše o tomto plemeni a už jsem byla do něj zamilovaná. Vyhledávala jsem chovatelské stanice a volala a psala a zjišťovala, kdy kdo bude mít štěňátka. Už jsem ho chtěla hned mít doma, ale musela jsem počkat na to, co řekne můj manžel. Manžel jasně schválil a já začala jednat.

Štěstí nám přálo, v blízkosti máme chovatelskou stanici s názvem King of Ivar Iva Vaňková. Po telefonu jsem se dozvěděla, že asi tak za 3 týdny čeká její fenka Just Italian King of Ivar štěňátka. Věděla jsem, že chceme pejska a barvy isabel. Vše jsme si domluvili a čekali. Iva Vaňková mi psala ihned po porodu, že se narodil pejsek Phill a dvě fenky Princess a Philadelfie. A tak hned po týdnu jsem se jela podívat a potom ještě jednou s manželem. Nemohli jsme se dočkat, kdy už si Philla přivedeme domů.

Dočkali jsme se a Phill nám opravdu dělal a dělá radost. Jelikož jsme nikdy nechodili na výstavy a zjistila jsem, jak nádherného psa máme, rozhodli jsme se, že budeme vystavovat. Musím přiznat a strašně moc poděkovat Ivě Vaňkové za její trpělivost a rady. Věčně jsem jí volala (a stále volám), psala a pořád pokládala nějaké otázky.

No a aby nebylo našemu Phillovi smutno pořídili jsme mu kamaráda s krásným jménem Quo Vadis King of Ivar, prodali byt a koupili chalupu ze zahradou, pořídili dalšího pejska Seanka King of Ivar a fenečku Ramadu King of Ivar a ještě jednu fenečku Wasabi King of Ivar a dali zaregistrovat chovatelskou stanici s názvem Next Level.

Musím říct, že mne ani mého manžela nikdy nenapadlo, že budeme mít 5 pejsků a budeme chtít chovat štěňátka. Italáčci jsou úžasné stvoření, ztělesněním krásy a ušlechtilosti a svou společenskou a přátelskou povahou si nás neustále přivlastňují.

Děkuji strašně moc Ivě Vaňkové (teď už můžu říct "mé kamarádce") za nádherná štěňátka, za velkou trpělivost k mým otázkám a hlavně za rady a pomoc. Je to chovatelka s velkým CH. Je upřímná, umí pochválit, ale i pokárat a strašně hodně mne naučila o chovu italáčků. Její dlouholeté zkušenosti jsou pro mne přínosem.

Italský chrtík je ztělesněním krásy, ušlechtilosti a elegance, má působit jako zmenšenina greye, ale je mnohem křehčí. Celkový dojem italáčků musí být harmonický a vznešený, vždyť to byl pejsek šlechtičen !!

ROK 2015 NÁM UBĚHL ZASE MOC RYCHLE

tak napíši aspoň v bodech co se vše u nás událo:-)

V lednu jsme letěli do Švýcarska s Jacqueline. Let s námi na palubě Jacqueline zvládla skvěle a i přichod do nové rodiny. Letěla do svého nového domova a k úžasné rodině a psí smečce. Jsme rádi, že naše Jacqueline je u Mariny a velké psí rodiny. Spousta fotek máme na Rajčeti.

V únoru naše Wasabi nám porodila krásnou Kathalinku Next Level. Byl to její poslední porod a dala nám opravdu krásnou holku. Otec Kathalinky je Nario Sacramento Is Noveles. A vytoužený kluk zase ne. Tak si Kathalinka užívala jenom maminu pro sebe. Kathalinka má skvělou rodinu na Slovensku a už se nám začíná ukazovat na výstavách. Vyrostla z ní opravdu krásná holka.
Fotky na Rajčeti zde.

březen a duben – užíváme si Kathalinky, čekáme na pořádné jaro... Smečka už se doma nudí. Ramadka ukradla Wasabi Kathalinku a chtěla si ji nechat pro sebe, klasika je, že Cherry je kraďoška, ale Ramadka ne. Ta umí jiné neplechy. No prostě naše úžasná a milovaná smečka. Sem tam jdeme na výstavu a sledujeme i úspěchy našich odchovů.

Květen – v půlce května nám porodila naše Cherry štěňátka. Tentokrát 3 holky a jednoho kluka. Konečně kluk :-). Otec našich štěńátek opět Nario....Dali jsme jim jména LYN, LUKRECIA, LILITH, LORENZO.

Fotky na Rajčeti zde...

V červnu byla klubová výstava v Náměští nad Oslavou. Klubové výstavy mám strašně ráda. Sejde se nás tam hodně italáků, Zvlášť v Náměští nad Oslavou. Krásné prostředí zámeckého parku a pokud vyjde i počasí, tak opravdu nádherně strávené dny.

Červenec – no tak to byl měsíc. Kdo mne zná, tak ví, že už více než 2 roky hledám psa typově zajímavého a i se zajímavým rodokmenem. A já našla narozené štěndo :-) v chovatelské stanici IS NOVELES. Velké přemýšlení. Přece už je nás doma dost a navíc strach co naši kluci. S Liudmilou majitelkou chovateslké stanice IS NOVELES jsme si velice rozuměly. Domluvily jsme se a Tino byl rezervován pro nás.

Srpen a září – začátkem srpna se narodily krásné Charlaine Next Level (dcera po naší Blackie a sestřička naší Cherry) štěňátka a my jsme si užívali léta s naší smečkou.

Říjen a listopad – To už jsme se nemohli dočkat vzácné návštěvy u nás. Přijela k nám majitelka chovatelské stanice IŠ NOVELES Liudmila Novikova. Přivezla sebou malé štěstíčko pejska Tina IL FIERO IŠ NOVELES. Hned jsme se do něj zamilovali. Liudmila si od nás odvážela černou fenku jménem ABIGAIL ALI DI FARFALA. Je to černá fenka po naší krásné Charlaine Next Level (dceři naši Blackie Next Level). Liudmila je chovatelka s velkým CH a rádi jsme ji svěřili dceru Charlaine a jsme rádi, že nám svěřila Tina.

Tina přijala naše smečka úžasně. Mysleli si, že přijela jenom návštěva. Po 14 dnech už začali tušit, že návštěva Tina to nebude :-) a že asi někdo přibyl. http://next-levelfm.rajce.idnes.cz/TINO_IL_FIERO_IS_NOVELES/

Prosinec – Počasí v prosinci přálo naší smečce a a tak jsme advednt a vánoce včetně silvestra prožili v klidu. Už jsme začali plánovat příští rok.................................

Iva Opělová