O nás

Celý život jsem vyrůstala s pejskem a tak, když jsem už byla vdaná a měla narozené dítě, tak jsme si s manželem pořídili dlouhosrstého jezevčíka. Dali jsme mu jméno Riki a byl 13 let člen naší rodiny. Nebyl s rodokmenem, ale byl to náš nejkrásnější a nejmilovanější pejsek. Po 13 letech nás opustil a šel do psího nebíčka. Byla to pro nás strašná rána a už jsem prohlašovala, že pejska nechci. Tu ztrátu jsem nechtěla už prožít. Ale později jsem si řekla, že stejně ty štěňátka se rodí a proč bychom neudělali krásný život nám i pejskovi.
Myšlenku jsem začala uskutečňovat. Sedla jsem k PC a začala hledat. První jsem si musela rozmyslet, kterou rasu chceme. Tak jsem přemýšlela a vzpomínala, že se mi líbili chrti. Opravdu jsem nevěděla, že jsou i malí chrti. Bydleli jsme ve městě v bytě a tak jsem to chtěla přizpůsobit k naším podmínkám.
Na internetu jsem se dozvěděla, že existuje malý krátkosrstý chrtík. Začala jsem hledat vše o tomto plemeni a už jsem byla do něj zamilovaná. Vyhledávala jsem chovatelské stanice a volala a psala a zjišťovala, kdy kdo bude mít štěňátka. Už jsem ho chtěla hned mít doma, ale musela jsem počkat na to, co řekne můj manžel. Manžel jasně schválil a já začala jednat.
Štěstí nám přálo, v blízkosti máme chovatelskou stanici s názvem King of Ivar Iva Vaňková. Po telefonu jsem se dozvěděla, že asi tak za 3 týdny čeká její fenka Just Italian King of Ivar štěňátka. Věděla jsem, že chceme pejska a barvy isabel. Vše jsme si domluvili a čekali. Iva Vaňková mi psala ihned po porodu, že se narodil pejsek Phill a dvě fenky Princess a Philadelfie. A tak hned po týdnu jsem se jela podívat a potom ještě jednou s manželem. Nemohli jsme se dočkat, kdy už si Philla přivedeme domů.
Dočkali jsme se a Phill nám opravdu dělal a dělá radost. Jelikož jsme nikdy nechodili na výstavy a zjistila jsem, jak nádherného psa máme, rozhodli jsme se, že budeme vystavovat. Musím přiznat a strašně moc poděkovat Ivě Vaňkové za její trpělivost a rady. Věčně jsem jí volala (a stále volám), psala a pořád pokládala nějaké otázky.
No a aby nebylo našemu Phillovi smutno, pořídili jsme mu kamaráda s krásným jménem Quo Vadis King of Ivar, prodali byt a koupili chalupu ze zahradou, pořídili dalšího pejska Seanka King of Ivar a fenečku Ramadu King of Ivar a ještě jednu fenečku Wasabi King of Ivar a dali zaregistrovat chovatelskou stanici s názvem Next Level.
Musím říct, že mne ani mého manžela nikdy nenapadlo, že budeme mít 5 pejsků a budeme chtít chovat štěňátka. Italáčci jsou úžasná stvoření, ztělesněním krásy a ušlechtilosti a svou společenskou a přátelskou povahou si nás neustále přivlastňují.
Děkuji strašně moc Ivě Vaňkové (teď už můžu říct "mé kamarádce") za nádherná štěňátka, za velkou trpělivost k mým otázkám a hlavně za rady a pomoc. Je to chovatelka s velkým CH. Je upřímná, umí pochválit, ale i pokárat a hodně mne naučila o chovu italáčků. Její dlouholeté zkušenosti jsou pro mne přínosem.
Italský chrtík je ztělesněním krásy, ušlechtilosti a elegance, má působit jako zmenšenina greye, ale je mnohem křehčí. Celkový dojem italáčků musí být harmonický a vznešený, vždyť to byl pejsek šlechtičen !!! 


M: +420 777 33 20 56                                                                                                                                                                                E: chrtici@next-levelfm.cz